METİN GÜNDOĞDU: MALAZGİRT ZAFERİ’NİN 946. YILI KUTLU OLSUN

Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Anadolu toraklarının bizlere vatan yapan Malazgirt Zaferi’nin 946. yılı kutlu olsun.” dedi. AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yayınladığı mesajda “Muzaffer Komutan ve Büyük Devlet Adamı Sultan Alparslan komutasındaki Türk askeri Malazgirt kapısından girerek Anadolu topraklarını yurt edinmiştir. Neredeyse bin yıl öncesinden bugünleri gören Sultan Alparslan “Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır.” diyerek kendinden sonraki nesillere yol göstermiştir.

Bizler de Malazgirt Zaferi’ne gerektiği gibi kutlayarak sonraki nesillere milli birlik bilincini aktarmalıyız.” “Büyük zaferin bu yılki kutlamaları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve katılımları ile gerçekleşecek. Sultan Alparslan’ın bizler için fethettiği bu toplarda yaşamak büyük bir nimettir. Dünyanın merkezinde yer alan bu toprakları Allah, Türk milletine bahşetmiştir. Bunun idrakinde olmamız ve Malazgirt Zaferi’ni iyi anlamamız gerekli.

Malazgirt ruhunu, Çanakkale ruhunu, 15 Temmuz ruhunu yaşamalı ve yeni nesillere aktarmalıyız. Malazgirt Zaferi bundan böyle ecdadımıza ve şehitlerimize yaraşır bir şekilde kutlanacak. Bu vesile ile Malazgirt Zaferi’nin 946. yılını kutlar, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Yorum Yaz