Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen  Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları 2018 yılında Ordu Üniversitesinde yapılacak. Festival kapsamında Hentbol süper Lig Terfi Maçları ile Şebnem Ferah konseri düzenlenecek.

Koç Holding, Topluluk şirketleri ile birlikte, müzik ve eğlenceyi üniversitelere taşımak, öğrencilere özel bir festival yaratmak ve bunu gelenekselleştirmek adına 2006 yılında Koç Spor Fest’i başlatmış olup, 10 yılda 34 şehir gezerek 89 festival düzenledi. Sporun, hayat kalitesini artırdığına ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan daha sağlıklı bir toplum yarattığına inanan bir kurum olarak Koç Holding, Koç Spor Fest kapsamında 2009 yılı itibarıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlendi. Böylece, üniversiteler arasında düzenlenen en prestijli spor etkinliği ve aynı zamanda Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu girişim ile Koç Fest; spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik festivali unvanını aldı.

Yıllar içinde izleyici ve branş sayısında izlenen artışı, katılan üniversite sayısı takip etmiş ve Koç Spor Fest Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonlarından biri haline geldi. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda, her yıl 50’den fazla branşta 185 üniversiteden 25 binin üzerinde sporcu yarışıyor. Müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir bölümü, Koç Holding’in desteğiyle, düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanıyor.

Bu yıl Ordu’da da düzenlenecek

Koç Fest, bu yıl ilk defa Ordu Üniversitesinde düzenlenecek. Festival kapsamında üniversitenin Çotanak Salonunda Türkiye Koç Spor Fest Üniversiteler Hentbol Süper Lige Yükselme müsabakaları düzenlenecek. 28 Nisan’da başlayacak olan müsabakalar 2 Mayıs’ta sona erecek. Hentbol müsabakalarının yanı sıra Şebnem Ferah konseri de düzenlenecek.

Yorum Yaz