BOZTEPE TV’DEN KAMUOYUNA DUYURU

Bizler basın mensupları olarak bazen zaman kavramını yok saymış bir şekilde, kamuoyuna doğru bilgiyi ulaştırmak için çalışırız.

Bugün yine o günlerden birini yaşıyorduk ki ekip olarak talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldık.

Bizi takip eden izleyicilerimiz bilir ki bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Muhtarlarla bir araya geldiği toplantının hemen ardından Başbakan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Sayın Numan Kurtulmuş’un etkinliği için bir telaş icindeydik, canlı yayını bitirip bir başka canlı yayına yetişmeye çalışıyorduk.

Yayina yetisecek, yayina hazir olacak ve vazifemizi eksiksiz yerine getirecektik.Miting alanına geldiğimizde bugüne kadar ekip olarak başımıza gelmeyen bir hadise yaşandı. Ordu Emniyetine Mensup arkadaşlar aracın üzerinde sırf “Canlı Yayın” aracı yazmadığı için bizlerin miting alanına girişine engel oldu. Daha birkaç saat evvel yaptığımız canlı yayında böyle bir sorun yaşamamışken, keza bugüne kadar hiç yaşamadık bu tutum ve davranış karşısında hayretler içinde kaldık.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olan bir ilde görev yapan Emniyet Mensubu arkadaşlar ilde kaç tane televizyon olduğundan habersiz olabilir miydi? Yardımcı olmak yerine zorluk çıkarıyor olabilir miydi gerçekten?

Bizler emin olamadık…
Bu bize yapılmış bir davranış mıydı ?
Yoksa miting sahibi Başbakan Yardımcımıza mı?

Ekip olarak Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Daire Başkanlığı tarafından sahip olduğumuz Sarı Basın” kartımız bile bizi bu muamelenin içinden çıkarmaya yetmedi.

Görevimiz olmamasına rağmen arkadaşlara araç içindeki naklen yayın cihazlarını gösterdik ve bu bile bu sorunun çözümüne yardımcı olmadı. Bu olaya sebebiyet veren Amir konumunda bulunan hanım efendinin elinde sigara ile nezaketten son derece uzak tutumunu kendisine yakıştıramadık. Orada kendisinden önce içinde bulunduğu camiayı temsil ettiğini unutmamış olmasını dilerdik. Eminiz ki Ordu İl Emniyet Müdürü’nün bu nahoş olaydan haberi yoktur. Şüphesiz yazımızdan sonra gerekli tahikatı yapacaktır.

Bu olayı Ne unuta bilmemiz nede sineye çekmemiz mümkün değil. Şunu bir kez daha herhalde hatırlatmamız gerekecek. Biz basın mensuplarıda bir kamu hizmeti yapıyoruz bu hiçbir zaman göz ardı edilmemeli.

Televizyonumuz yönetim kurulu bu yaşanan talihsiz olayı ve ordu emniyet müdürümüzün bu olaya karşı idari yaptırımlarının sonucunuda ciddiyetle ve önemle takipcisi olacağımızı bilmenizi isteriz.

Yorum Yaz