Ordu Valiliği ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında Yaşlıların Yaşam Alanlarında Desteklenmesi Projesi(YAŞAD) kapsamında protokol imzalandı.
Vali Seddar Yavuz ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından imzalanan protokol ile, Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan 65 yaş üstü muhtaç durumdaki yaşlıların, yaşadıkları yerde bazı ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanacak.
Proje kapsamında verilecek hizmet ve yürütülecek faaliyetler ise şöyle; ev temizliği ve evde tadilat hizmetinin verilmesi, yaşlıların temel işlerine yardımcı olunması, durum analiz anketlerinin yapılması, YADES Koordinasyon Merkezi kurulması, yaşlı bakım hizmetleri eğitimi verilmesi, yaşlıların kişisel bakım ve temizliklerinin yapılması.
Toplam bütçesi 2.600.000 TL olan proje için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2.000.000 TL katkı sağlanacak. Proje bütçesinin 600.000 TL’lık kısmı ise Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.
Yaşlıların Yaşam Alanlarında Desteklenmesi Projesi(YAŞAD), Ordu ili genelinde bir yıl süre uygulanacak.
Yaşlıların Yaşam Alanlarında Desteklenmesi Projesi(YAŞAD)’nin, sosyal hizmetler alanında önemli bir proje olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, “Bu projeye destek veren Hükümetimize, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’ya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz