ATEŞTEN GÖMLEK GİYENLER 7/24 GÖREVE HAZIR

2017 yılı faaliyet raporunu açıklayan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, il genelinde 1.771’i yangın, 227’i trafik kazası, 667’si kurtarma, 135’i su baskınına müdahale ve 1.940’ı diğer olaylar olmak üzere toplam 4 bin 740 itfai olaya müdahale etti.

DAHA GÜVENLİ YAPILAR İÇİN

“Daha Güvenli Bir Ordu” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İtfaiye Dairesi Başkanlığı, il genelinde 2017 yılı içerisinde 2 bin 095 projeyi incelerken, 2 bin 995 denetim olmak üzere toplam 5 bin 90 yapı, işletme ve tesisin denetimini yaptı.

52 BİN 500 VATANDAŞA EĞİTİM VERİLDİ

AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğüne bağlı itfaiye eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerlerde 52 bin 500 vatandaşa eğitim verildi. Eğitimlerde kurumların yangın güvenliği yönünden alması gereken önlemlerin yanı sıra yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri katılımcılara anlatılıyor. Yangının gelişimi ve yangın yerindeki tehlikelerin neler olduğuyla ilgili de eğitimlerin verildiği seminerde; kurumlarda yapılması gereken acil durum planları ve yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevleri de katılımcılara aktarılıyor. Eğitimin sonunda ise gerçekleştirilen tatbikat ile tüm personele yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı ve LPG yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiği gösteriliyor.

HİZMET VERİLEN PLAJLARDA ÖLÜMLÜ OLAY YAŞANMADI

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri, 3’ü kadınlar plajı olmak üzere toplam 13 plajda etkin çalışma yürüterek vatandaşların yaz aylarında denizde daha güvenli vakit geçirmesini sağlarken, boğulma tehlikesi geçiren 108 kişinin de hayatını kurtardı. 50 personel, 3 adet jet ski ve 2 adet zodyak bot ile su kazalarını engelleme hizmeti veren ekiplerin bulunduğu plajlarda hiçbir ölümlü olay yaşanmadı.

Yorum Yaz