Ordu Valisi Seddar Yavuz Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi.

İlahi vahyin en son tebliğ edicisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı, alemlere rahmet Hz. Peygamber Efendimiz’in doğum yıldönümünü, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat sürmüş Peygamber Efendimiz, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü bizzat kendi yaşantısında insanlığa göstermiştir.

Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü, Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı, manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Ordulu hemşerilerimiz olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara değindi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “HZ. PEYGAMBER ÖRNEK BİR ŞAHSİYETTİR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Mevlit Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında tüm insanlığın her zamankinden daha fazla şefkat, merhamet, sevgi ve saygıya muhtaç olduğuna vurgu yapan Başkan Tekintaş şu görüşlere yer verdi:

Mevlit Kandili, Hz. Peygamberimizin doğumunu kutladığımız, onun insanlığa sunduğu değerleri anlayıp yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir gecedir. O, Peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi olmasıyla birlikte dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri bizzat yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.

Bizlere birlik ve beraberlik içerisinde dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, iyi ve yararlı insan olmayı öğütleyen Peygamber Efendimiz biz Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürmüştür.

Tüm insanlık her zamankinden daha fazla şefkat, merhamet, sevgi ve saygıya muhtaçtır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in mutlu ve huzurlu bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği hak ve adalet gibi değerlere insanlığın günümüzde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Bu nedenle Mevlit Kandili onun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandili’nin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, bu mübarek gün ve gecelerin Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi.

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tezcan, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğduğu gece olan Mevlid Kandili’ne ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Peygamber Efendimizin doğumunun insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayı olduğunu ifade eden Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. O, peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi, dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri bizzat yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.

Mevlid Kandili’de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in(SAV) mutlu ve huzurlu bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği hoşgörü, yardımlaşma, hak ve adalet gibi değerleri anlamak için önemli bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Altınordulu hemşerilerim olmak üzere, bütün İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

Yorum Yaz