4 Yavru Köpek’in Canının Karşılığı İnsanoğlunda 6 Bin 200₺

Ordu’nun Fatsa İlçesine bağlı Kılıçlı Mahallesinde ikamet eden 60 yaşındaki D.Ç. isimli şahsın, ikamet ettiği evinin önünde 1 Ekim’de 4 yavru köpeği öldürerek araziye attığına ilişkin video görüntüler bugün sosyal medyada yayınlandı.

Görenlerin büyük tepkisini çeken görüntüler üzerine, Vali Seddar Yavuz’un talimatıyla konunun açıklığa kavuşturulması için tahkikat başlatıldı. Vali Yavuz’un talimatı üzerine güvenlik güçleri hemen soruşturma başlattı.

Fatsa İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler; bu sabah saat 09.00’da, olayın meydana geldiği Fatsa’nın Kılıçlı Mahallesine giderek, 4 yavru köpeği öldürerek araziye attığı belirlenen şüpheli D.Ç. isimli şahsı yakalayarak, gözaltına aldılar.

Olayın şüphelisi olan D.Ç. hakkında, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 13. maddesi kapsamında adli ve idari işlem başlatıldı. Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce öldürülen hayvan başına 1.552 TL olmak üzere toplam 6.208 TL. İdari yaptırım cezası kesildi. Ayrıca, olayla ilgili olarak Fatsa Cumhuriyet Savcılığınca adli işlem başlatıldı.

Yorum Yaz