AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gündoğdu mesajında ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve aziz milletimizi hedef alan sapkın terör ve işgal zihniyetine karşı daima mücadelece edeceğiz. Ceddimizin her türlü fedakarlığı yaparak tüm olumsuzluklara rağmen bize yurt yaptığı bizler de kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.” dedi.

Çanakkale Ruhu Milletimizin Mayasında Var

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Çanakkale Zaferi için yayınladığı yazışı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Bu yıl 104. senesini kutladığımız Çanakkale Zaferi tarihin en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Çanakkale, geçmişi zaferlerle dolu olan milletimizin, ilmek ilmek, tüm imkansızlıklara rağmen iman, azim ve inançla kazanılmış bir zaferdir. Dünyanın dört bir yanından gelen işgal kuvvetlerine karşı genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden mücadele veren ecdadımız bugünlerimizin temelini atmıştır. 104 yıl önce Çanakkale’de yaşananlar Türk Milletinin istiklaline ve hürriyetine ne kadar düşkün olduğunu, vatanı, namusu, dini, bayrağı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda milletimizin neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Aynı Çanakkale ruhu üzerinden bir asırdan fazla vakit geçmesine rağmen 15 Temmuz’da da kendini göstermiş, aziz milletimiz yine bağımsızlığı ve değerleri için korkusuzca mücadele etmiş ve şehit olmuştur.

Yeni Zelanda’da yaşanan ırkçı, İslamofobik ve cani terör saldırısı göstermiştir ki, hala Anadolu’nun Müslüman yurdu olmasını kabullenemeyenler vardır ve olmayacak hayaller içindedirler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve aziz milletimizi hedef alan bu sapkın terör ve işgal zihniyetine karşı daima mücadelece edeceğiz. Ceddimizin her türlü fedakarlığı yaparak tüm olumsuzluklara rağmen bize yurt yaptığı bizler de kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bu düşüncelerle büyük Çanakkale Zaferimizin 104. senesini kutluyor, vatan savunması için emek vermiş ceddimizi ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Yorum Yaz