Ordu Üniversitesi Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin 2018-2019 eğitim öğretim dönemi mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Eğitim Fakültesi birincileri Kader Çiçek “Elde ettiğim başarıyı ve bu başarıyı paylaşmanın verdiği mutluluk ve heyecanın dışında tarifsiz dört yılın sonunda birlikteliğimizin sonuna gelmiş olmanın da hüznü içerisindeyim. Hayatım boyunca maddi ve manevi desteğini benden esirgemeyen hayattaki en büyük şansım olan aileme, büyük bir sabırla bıkmadan bizlerle bilgi ve birikimlerini paylaşıp ve bizleri aydınlatan ve bana büyük emekler veren saygıdeğer hocalarıma, huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde Mezuniyet Sevinci

Eğitim Fakültesinin birinci olan diğer öğrenci Havva Özer ise, “Ben bugün bilginin ışığında, kalemlerinin gücüyle beni ilmek ilmek dokuyan değerli hocalarımdan bayrağı alıyorum. O bayrağa attıkları yegâne imzayla gelecek nesli de ilmek ilmek dokumaya gidiyorum. Çıktığım yolda elbette ki bu birinciliğin tek sahibi ben değilim. Başta her türlü maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, her daim yanımda olan ve tarif edilemeyecek mutluluk ve güven duyduğum aileme; saygıdeğer hocalarıma ve Ordu Üniversitesi ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi birincisi İrem İpek, “Küçüklerimiz, büyüklerimiz, öğrenci ve öğretim elemanı olarak hepiniz bugün burada bize destek olmaya geldiniz. Bizlerse yıllar içinde iyisiyle kötüsüyle bazen uykusuz, bazen binlerce sayfa arasında kaybolarak, acele ederek ya da son dakikalara kadar bırakarak derslerimizi tamamladık. En önemlisi araştırmacı kişiliklerimizi geliştirdik. Bu gün burada olan ve mezuniyetle eğitimini taçlandıran arkadaşlarıma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde Mezuniyet Sevinci

Konuşmaların ardından fakültelerinden derece ile mezun olan öğrencilere plaketleri takdim edildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan Eğitim Fakültesi birincileri Kader Çiçek ve Havva Özer ile Güzel Sanatlar Fakültesi birincisi İrem İpek’e; Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç Emine Naz’, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı fakülte ikinci ve üçüncüsü Ezgi Elbiçer ve Elif Seyidoğlu’na, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş Eğitim Fakültesi üçüncüsü Emine Alaycı’ya plaketlerini takdim etti. Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.

Yorum Yaz