24.05.2012 tarih ve 2012/3243 sayılı bakanlar kurulu kararı ile kurulan Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ilk mezunlarını verdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Fakülte birincisi İmdat Akyol, “Bugün burada hepimiz büyük bir heyecanı paylaşmaktayız. Birer mezun olarak bizler daha hayatın başındayız. Yarın inşallah birer öğretmen olarak hayata atılacağız.  Bu diplomayı almamda üzerimde emeği geçen aileme ve hocalarıma teşekkür ederim. “dedi.

ODÜ İlahiyat Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Eğitim Fakültesi Dekan V. ve Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sadık Kılıç, “ Değerli öğrencilerimiz ülkemizin geleceği sizler sayesinde olacaktır.  Disiplinli, akademik ahlaka son derece saygılı, mesuliyet bilinci yüksek Üniversitemizin çatısı altında çok değerli hocalarımızın irşadı ile yetişen bu gençlerimiz sayesinde ülkemizin geleceği daima aydınlık olacaktır. Bizlerin ve sevgili öğrencilerimizin yol haritasında tüm insanlığın hayrı için durmadan çalışmanın, şefkatli ve merhametli olmanın ve çok yönlü okumanın yer alması gerekmektedir. Bu düşüncelerle sevgili öğrencilerimizi Üniversitemizden uğurlarken kendilerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyor ve anne babalarını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

ODÜ İlahiyat Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesinden derece ile mezun olan öğrencilere plaketleri verildi. Rektör V. Prof. Dr. Fikri Balta fakülte birincisi İmdat Akyol’a, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç fakülte ikincisi Elif Gümüş’e, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Kenan Şahin Latife Kahraman’a plaketlerini verdi. Mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve öğrencilere diplomalarının verilmesi ile devam eden program “Türk Din Musikisi” konseri, skeç ve video gösterimleri ile son buldu.

ODÜ İlahiyat Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Yorum Yaz