2009 yılında Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – İktisat bölümünü kazanan Hüseyin Kaan Tamer 2013’te mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca KYK’dan aldığı öğrenim kredisini mezun olduktan sonra iş bulamadığı için ödeyemedi.

Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) 36 Bin TL olan borcu için ödeme emri çıkınca Hüseyin Kaan Tamer, 2018 yılı Temmuz ayında borcunu ödemek için bankadan kredi çekti. İşin kötü yanı Tamer’in çektiği para, evlerine giren hırsız tarafından çalındı. Borcu ödeyemediği için Tamer hakkında, icra takibi başlatıldı. Avukatla borcunu ödeyeceğine dair taahhütname imzalayan, ancak taahhüdünü yerine getiremeyen Tamer hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Tutuklanıp cezaevine götürülen Tamer’in bakıma muhtaç Kore gazisi babası ve kanser hastası annesi, zor durumda kaldı. İlçeye bağlı Esentepe Mahallesi’nde yaşayan felçli yatağa bağımlı hasta Kore gazisi Mehmet Kara ve meme kanseri Hatice Kara çaresiz kaldılar.

Tamer’in annesi Hatice Kara  oğlum üniversiteden mezun olduktan sonra bir iş bulup çalışamadı. Okurken aldığı geri ödemeli krediyi ödeyemeyince, ödeme emri geldi, gidip kredi çekti. Mesai bittiği için ertesi gün yatırmak için parayı eve getirdi. O gece şerefsiz hırsızlar evimize girerek kredi parasını çaldılar. Oğlum taahhütünü yerine getiremeyince tutuklanarak cezaevine götürüldü. Dünyamız yıkıldı, eşimi yattığı yerden kaldıramıyorum. Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum. Oğlum Hüseyin’i kurtarın. Kore gazisi eşim yatalak, bakamıyorum. Onu kaldırmamda bakmamda oğlum yardım ediyordu. Ben kanser hastasıyım, tedaviye gidemiyorum. Evimiz de kira, çaresizlik içerisindeyim. Ne olur oğlumu kurtarın” dedi.

Yorum Yaz