Yenileniyor
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • K.Maraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
%-1.75
BIST 114789.21
%-0.11
Dolar 6.11
%-0.14
Euro 6.63
%-0.82
Altın 323.50
reklam REKLAM

Ordu Satrancın Ustalarını Ağırladı

77 defa okundu kategorisinde, 09 May 2019 - 09:11 tarihinde yayınlandı
Ordu Satrancın Ustalarını Ağırladı

“ULUSLARARASI AÇIK VE YILDIRIM SATRANÇ TURNUVASI” SONA ERDİ

11 ülkeden 90’ı yabancı 576 sporcunun yarıştığı turnuva sporcular arasındaki kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

TÜRK SPORCULAR UNVAN ELDE ETTİ

Turnuvanın ödül töreni; Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Özgür Dayı, Turnuva Genel Direktörleri Zeki Demircan ve Eren Can Güler, Ordu İl Temsilcisi Önder Zafer Fazla, Başhakem FA Mahsum Bakır, Gözlemci IA Emin Yasa Altun, sporcular ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

A kategorisinde mücadele eden Türk sporcuların müthiş bir performans sergilediği turnuvada Nazmi Can Doğan ve Alparslan Işık IM normu, Ataberk Eren ve Umut Erden Gündüz ise FM unvanı elde etti.

5 KATEGORİDE 576 SPORCU YARIŞTI

576 sporcunun 5 kategoride 9 tur boyunca yarıştığı turnuva sonunda;

  • A kategorisinde 1. GM Milan Pacher (Slovakya) 2. IM Meilıs Annaberdiev (Türkmenistan) 3. IM Radoslaw Barski (Polonya)
  • B kategorisinde 1. Aleksandre Rukhadze (Gürcistan) 2. Shayan Rahmatian (İran) 3.Giorgi Elashvili (Gürcistan)
  • C kategorisinde 1. Tedo Bolkvadze (Gürcistan) 2.Teimuraz Kvikvinia (Gürcistan) 3. Doğuş Şahinkaya (Türkiye)
  • D kategorisinde 1. Otar Sesikashvilii (Gürcistan) 2. Masoumeh Akbarpourmiri (İran) 3. Kamil Şen (Türkiye)
  • E kategorisinde ise 1. Tsobekhıa Malkhaz (Gürcistan) 2. Hüseyin Kaan Baki (Türkiye) 3. Ihab Tawel (Suriye) oldu.

52 BİN TL ÖDÜL VERİLDİ

Turnuva sonunda tüm kategorilerde ilk 10 dereceyi elde eden sporcular; A kategorisinde en iyi Türk sporcu ve en iyi kadın sporcu, B kategorisinde en iyi emektar 50 yaş ve üzeri ve en iyi kadın, C-D ve E kategorilerinde ise en iyi kadın sporcular olmak üzere toplam 52 bin TL para ödülü verildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz

edremit zeytin
logar açma