ORDU’DA 2018 YILININ İLK 8 AYINDA 6.645 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, 81 il müdürlüğü ve bağlı hizmet merkezleri yöneticilerinin katıldığı video konferansta, Kurum hedefleri ve gerçekleşmeleri ile yapılan ve yapılacak hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İŞKUR Genel Müdürü Cafer UZUNKAYA video konferansta yaptığı değerlendirmede, Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğünün istihdamın artırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalardaki başarıları ve personelin vatandaş odaklı hizmet sunumundan dolayı müteşekkir olduğunu belirtti.Ordu Çalışma ve İş Kurumu MüdürlüğünceOrdu Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce, 2018 yılının ilk 8 ayında 25.585 bireysel görüşme, 93 eğitim kurumu ziyareti, 3.045 işyeri ziyareti gerçekleştirildi.

Herhangi bir mesleği olmayan veya mesleğini geliştirmek isteyen, mesleği iş piyasasında geçerli olmayan işsizlere yönelik mesleki eğitim kurslarından 953 kişi, işbaşı eğitim programlarından 2.248 kişi ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik olarak açılan girişimcilik eğitimlerinden 786 kişi faydalandırıldı.

İşsizlik sigortası kapsamında, işsiz kalan 5.088 kişiye ise, ilgili dönemde 14 milyon 652 bin TL ödeme gerçekleştirildi.

Yorum Yaz