AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yapımı devam eden Ordu Kabadüz Çambaşı yolunda incelemelerde bulundu.  Gündoğdu’ya Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da eşlik etti.

Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Ordu Kabadüz arası karayolunda iş makinelerinin çalışmalarına hızla devam ettiğini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Ordu Kabadüz yolunda bir adet 315 metre uzunluğunda tek tüp tünel ve 180 metre uzunluğunda iki köprü var. Bir yandan yol yapım çalışmaları devam ederken diğer yandan da yol genişletme çalışmaları sürüyor. Özellikle üst kesimlerdeki sert hava koşulları çalışmaları zorlaştırsa da ekipler hızla çalışmalara devam ediyorlar. Güzergahın genişletilen bölümlerinde istinat duvarı ve diğer sanat yapılarının inşaatlarına devam ediliyor.” dedi.

Yeşil, Mavi Şimdi de Beyaz

Kabadüz’ün ve Çambaşı Yaylasının Türkiye’nin önemli turistik destinasyonlarından biri haline geldiğini belirten Metin Gündoğdu “Çambaşı Kayak Tesisi, Karadeniz Bölgesi’nde ve Türkiye’de kış sporları için bir cazibe merkezi olacak. Tesis günlük 2 bin 500 kişiye hizmet verebilir durumda. 35 Milyon TL yatırım ile açılan kayak merkezi Ordu’ya büyük katkı sağlayacak. Yeşili ve mavisi ile turistleri çeken Ordu beyazı ile de tüm dünyadan turistlerin tercihi olacak” diye konuştu.

Yorum Yaz