Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen 2018 Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Yaz Şampiyonasına Ordu Yüzme İhtisas Spor kulübü adına katılan Hasan Fehmi TAŞ Bir altın ve bir gümüş madalya kazanarak Karadeniz bölgesini ve ilimizi gururlandırdı.

Beylikdüzü Spor Kompleksi’ndeki olimpik yüzme havuzunda yapılan şampiyonada, geleceğin paletli yüzme sporcuları madalya için kıyasıya yarıştı. Gençler B, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde 32 spor kulübünden 134 bayan, 163 erkek sporcu, suüstü, dip, tüp ve çift palet disiplinlerinde mücadele etti.

Ordu Yüzme İhtisas sporcusu Hasan Fehmi Taş 200m çift palet serbest yüzme kategorisinde 02:00:09 luk derecesi ile Türkiye şampiyonu…400m çift palet serbest yüzme kategorisinde ise 04:19:02 lik derecesiyle Türkiye 2. Olarak altın ve gümüş madalyayı ordu ilimize getirdi…  Antrenörü Cüneyt Şipal sabah saat :05:00 de ve akşam saat 16:00 da olmak üzere günde çift antrenman yaparak hazırlandığımız şampiyonada hedefimize ulaştığımızı söyleyerek bundan sonraki hedeflerinin milli takım ve dünya şampiyonluğu olduğunu ildeki bu spora  emiği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür etti…

şampiyonada birinci olarak göğüsümüzü kabartan sporcu Hasan Fehmi Taş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yorum Yaz